Zakup mieszkania pod wynajem to bardzo popularny sposób inwestowania. Jak jednak wyróżnić się z tłumu i pozyskać nawet najbardziej wymagającego najemcę? Oczywiście wyposażenie to podstawa, ale to dodatki często decydują o wrażeniu, jakie uzyskujemy przy wejściu do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki nim mieszkanie nabiera klimatu i unikatowego charakteru.
Praktyczne dodatki do mieszkania
Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i urozmaicić pomieszczenie dodatkiem, który spełnia jakąś praktyczną rolę. Ma to szczególny sens zwłaszcza w małych mieszkaniach.
Przykładem są lustra, możemy sprawić, by stały się nie tylko wyposażeniem, ale rzucającą się w oczy, designerską ozdobą. Ciekawym pomysłem jest lustro z okiennicą, lustro o nieregularnych kształtach czy lustro "bąbelki". Niezbędny w każdym mieszkaniu kosz na śmieci również może stać się oryginalnym dodatkiem - interesujące są kosze "pogniecione" - ich futurystyczna forma zwraca uwagę i nie trzeba ukrywać takiego kosza w szafce pod zlewem.
Istnieje także cała gama pięknych zegarów, które udekorują wnętrze - wystarczy dopasować model do stylu naszego pomieszczenia. W kuchni dobrym wyborem będą zegary z jakimś nawiązaniem do jedzenia (owoce, warzywa, kawa), w salonie np. zegary retro. Bardzo modne stały się teraz także stojące wieszaki na ubrania: wieszaki-drzewa, poroża, wieszaki z kolorowymi kulkami itd.
Elementy roślinne do mieszkania
Roślinne motywy sprawiają, że przestrzeń staje się milsza dla oka, przytulniejsza. Po trudnym dniu z przyjemnością wraca się do takiego zielonego, kojącego nerwy azylu. Nie muszą być zastosowane koniecznie żywe kwiaty doniczkowe, choć bardzo pięknie wyglądają wiszące na sznurku doniczki szklane lub wiklinowe. Popularne są też plakaty z liśćmi, poduszki dekoracyjne czy pledy. Jednym z największych trendów ostatnich lat jest mech - chrobotek reniferowy. Można wyłożyć nim ścianę, zamontować w meblach lub wykorzystać w ramie jako obraz.
Ocieplenie wnętrza pomaga w szybszym najmie mieszkania
By wnętrze nie wydawało się "bezduszne" warto wprowadzić do niego ciepłe akcenty. Drobne dodatki takie jak: świece, lampy czy lampiony pozytywnie wpłyną na wygląd mieszkania. Jeśli chcemy zrobić niesamowite wrażenie na oglądających mieszkanie, możemy osiągnąć ten efekt właśnie designerską lampą. Modeli oryginalnych jest całe multum, wszystko zależy od naszej inwencji. Jako przykład niech posłuży aluminiowa wisząca lampa z ringami świetlnymi w różnych konfiguracjach z taśmą ledową - efekt "wow" murowany. Jeśli nie chcemy dużo inwestować, możemy też po prostu położyć na podłodze dywan o ciekawym wzorze.
W gwoli podsumowania
W kwestii pomocy w doborze dodatków z pewnością może pomóc homestager oraz doświadczona agencja nieruchomości. Niemniej wybierając dodatki do mieszkania, warto pamiętać, żeby zachować spójność i zdrowy rozsądek. Zbyt dużo dodatków działa przytłaczająco, poza tym najemca na pewno będzie chciał dodać coś własnego - zostawmy mu więc pole do popisu.